Faq's
Laatst gewijzigd op: 27 juni 2019

Mag de bestuurder belangrijke instemmingsaanvragen doen tijdens de vakantieperiode?

In principe bestaan er geen regels voor de bestuurder waardoor hij geen instemmingsaanvraag zou kunnen doen in de (kerst)vakantie. Redelijkerwijs kunt u natuurlijk wel verwachten dat u als ondernemingsraad een paar extra weken de tijd krijgt om u over een instemmingsaanvraag of adviesaanvraag te buigen. Bovendien verplicht artikel 27 lid 2 WOR dat de OR in ieder geval een keer tijdens de overlegvergadering het besluit bespreekt voordat er een beslissing wordt genomen.

Blijf alert

Het komt weleens voor dat de bestuurder in een vakantieperiode snel een voorgenomen besluit wil uitvoeren. Blijf dan ook altijd alert als OR en spreek voor de vakantieperiode alvast met elkaar af wanneer u elkaar weer treft. Als uw bestuurder uitvoering geeft aan een instemmingsplichtig besluit, zonder uw instemming te hebben gevraagd, dan dient u binnen een maand de nietigheid van dit besluit in te roepen om de uitvoering te laten stoppen. Gebruik daarvoor deze modelbrief.

Uitgelicht
Uitgelicht